Ginekomastia

Ginekomastią nazywamy przerost tkanki gruczołowej piersi u mężczyzny. Często jest asymetryczna.. Może się objawiać jedynie, jako niewielki tkliwy guzek za otoczka brodawki lub przy dużym przeroście przypominać kształtem i wielkością pierś kobiecą. Wielu specjalistów uważa, że jedynym skutecznym leczeniem ginekomastii jest leczenie operacyjne polegające na wycięciu w całości przerosłej tkanki gruczołowej. Wskazaniem do takiego leczenia jest dyskomfort pacjenta związany z defektem kosmetycznym lub dolegliwości bólowe, które zdarzają się szczególnie przy urazach związanych z uprawianiem, niektórych dyscyplin sportowych.

W naszej przychodni zabiegi chirurgicznego usunięcia ginekomastii przeprowadza się przede wszystkim w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent bezpośrednio po zabiegu może iść do domu.
Cięcie skóry wykonuje się na granicy otoczki brodawki i skóry tak, aby blizna była po zagojeniu jak najmniej widoczna. Efekt estetyczny zależy w znacznej mierze od wielkości ginekomastii i wieku pacjenta. Zwykle pełne zagojenie następuje najpóźniej w ciągu 2 tygodni od zabiegu.
Zabiegi wykonywane są przez doktora Radosława Samsela , który wykonał juz około dwustu takich operacji.
Przed zabiegiem odbywa się wizyta kwalifikacyjna na której lekarz po zbadaniu pacjenta omawia sposób przeprowadzenia zabiegu. Pacjent otrzymuję tez kontakt do lekarza w razie ewentualnych dalszych pytań.

Łagodne zmiany piersi

W przychodni istnieje możliwość wycięcia, zweryfikowanych wcześniej w biopsji łagodnych guzków piersi. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym z najwyższą starannością i dbałością o korzystny efekt estetyczny.