Historia firmy

RODZINNA TRADYCJA- RODZINNA FIRMA

Co to jest rodzinna tradycja?

Kiedy w 2000 roku podpisywałem pierwszy kontrakt z Kasą Chorych wydawało mi się to „epokowym” krokiem w rozwoju naszej firmy. Umowa z płatnikiem publicznym umożliwiała dostęp do naszej przychodni większej ilości osób, rosły obroty firmy, możliwe były większe inwestycje w sprzęt medyczny.

Przyglądała się mojemu zaangażowaniu moja matka, jednocześnie wspólnik w firmie i któregoś dnia w trakcie rozmowy na tematy związane z działalnością firmy powiedziała:

„dziecko, jesteśmy lekarzami od 80 ciu lat. W tym czasie były dwie wojny światowe, różne rządy, okupacja i stalinizm. Jeśli będziemy dobrymi lekarzami przeżyjemy jeszcze rozwiązanie Kas Chorych i wiele innych wydarzeń. To, co robisz: rozwój firmy, poszerzanie „diagnostyki” jest bardzo ważne, ale najważniejszy jest pacjent i to, żeby go dobrze leczyć”.

Chyba wtedy zrozumiałem, co to jest rodzinna tradycja. Zrozumiałem, dlaczego mój dziadek Tadeusz Lenkiewicz przyjmował codziennie do późnej nocy i zawsze miał ogromną ilość pacjentek, które jeździły z nim po całej Polsce, niezależnie, czy był ordynatorem w Łowiczu, Skierniewicach, czy Pabianicach. Zrozumiałem, dlaczego 50cio lecie pracy dziadka odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie. Zrozumiałem, dlaczego pacjentki do matki, do podwarszawskiego Piaseczna, potrafią przyjechać nie tylko z Londynu, ale nawet z Emiratów Arabskich. Blichtr firmy, klimatyzowany lokal, możliwość zapisów przez internet mogą być tylko tłem dla lekarzy.

Przed nami czas reform „w medycynie”. Być może wkrótce będzie dane nam przeżyć kolejną reformę systemu ubezpieczeń. Chorować, jednak, będziemy na te same (może nowe?) choroby i wciąż najważniejsze będzie, czy lekarz pomoże, wyleczy, czy ulży cierpieniu.

Zapraszamy do naszej przychodni. U nas nie ma „rabatów za zakupy”, konkursów, czy akcji promocyjnych, ale zapewniamy, że znajdą tu Państwo porządną medycynę, opartą na rzetelnej wiedzy, nowoczesnej diagnostyce i 80cio letniej, rodzinnej tradycji.

Adam Muszyński