Mobil-Med 2

Mobil-Med 2 to nowy samochód przystosowany do wykonywania badań przesiewowych w kierunku rozpoznawania nadciśnienia tętniczego, cukrzycy czy POCHP.

Jako odpowiedź na zapotrzebowanie mniejszych klientów (jednostki samorządowe, firmy promujące jeden lub dwa preparaty lecznicze) w roku 2008 powstał “mały Mobil-Med”. Pojazd przystosowany do świadczenia usług medycznych zbudowany został na podwoziu samochodu o maksymalnej ładowności 3,5 tony. Pozwala nam to przygotowywać eventy medyczne w trudno dostępnych lokalizacjach: w parkach, na rynkach miast czy przed aptekami. Nie bez znaczenia jest też znaczne ograniczenie kosztowności takich akcji ze względu na mniejsze spalanie paliwa, ograniczenie powierzchni brandingu i możliwość prowadzenia samochodu przez kierowcę z prawem jazdy o kategorii B.

Już w roku 2008 “mały Mobil-Med” pozwolił nam, wspólnie z firmą Adamed, w ramach akcji “Głęboki Oddech” zbadać ponad 15 tysięcy osób. Brał także udział w kilku mniejszych akcjach oraz wspierał akcje “dużego Mobil-Medu”.

W “małym Mobil-Medzie” mogą być wykonywane te badania, do których nie jest potrzebny sprzęt medyczny o dużych gabarytach, a więc spirometria, densytometria, pobrania krwi, a nawet USG (wystarczająca ilość miejsca w dwóch z trzech gabinetów “małego M-M”) oraz oczywiście konsultacje lekarskie.

Zapraszamy do współpracy.